Шановні городяни! Якщо Вас цікавить питання пов’язані зі створенням та діяльністю ОСББ, якщо ваш будинок має проблеми які не вирішуються роками, якщо Ви бажаєте стати повноцінним власником свого житла -

Звертайтеся, ми Вас чекаємо!  Ми Вам допоможемо!

              МИ РОЗПОЧИНАЄМО НОВИЙ ПРОЕКТ -

«ОБ’ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ                   (ОСББ) - ЕФЕКТИВНИЙ ВЛАСНИК ЖИТЛА!»

Чому нас зацікавив даний напрямок?

Передумовою розвитку даного напрямку стали чисельні звернення громадян, які бажають отримати інформацію щодо питань сутності, порядку створення та діяльності ОСББ; фактична відсутність позитивного досвіду діяльності ОСББ у нашому місті, зумовлена, у тому числі, їх невеликою чисельністю; недостатня обізнаність зацікавлених городян та представників ініціативних груп зі створення ОСББ щодо правових та процедурних особливостей створення ОСББ.

Чому це актуально для НАШОГО міста?

Спираючись на обєктивні факти можна зробити висновок, що м. Кіровоград, нажаль, очолює антирейтинг міст, де ґрунтовні принципи демократії та самоорганізації, такі як: врахування громадської думки, реалізація права членів територіальних громад, вирішення мешканцями питань місцевого значення (на рівні багатоквартирного будинку, кварталу, вулиці, тощо) залишаються лише паперовими деклараціями.

Передбачені чинним законодавством та Статутом територіальної громади міста права мешканців брати участь у здійсненні місцевого самоврядування такі як: загальні збори громадян за місцем проживання; громадські слухання; місцеві ініціативи, тощо на практиці не реалізуються. Отже, чи не єдиною можливістю городян брати участь у здійсненні місцевого самоврядування залишаються місцеві вибори раз на пять років, що фактично зводить нанівець можливість громади впливати на владу та брати участь у вирішенні проблем місцевого значення.

За даних умов ОСББ могли б стати дієвим інструментом залучення городян до участі у вирішенні питань місцевого значення. Актуальність розвитку ОСББ підтверджує активна участь Президента та уряду в процесі їх створення, що видно з результатів засідання робочої підгрупи «Реформа ЖКГ» з питань створення ефективного власника житла (http://www.osbbua.org/2010/10/zasidannya-robochoji-pidhrupy-reforma-zhkh-z-pytan-stvorennya-efektyvnoho-vlasnyka-zhytla-u-boryspoli/), на якому передбачено створення до 2014 року 45 тисяч ОСББ, у переважній більшості житлових будинків вище 5 поверхів, яких в Україні налічується близько 77 тисяч. Для Кіровограда цей процес набуває особливої актуальності, оскільки за статистикою наведеною на даному засіданні, найгірше розвиток ОСББ просувається у т.ч. у Кіровоградській області (кількість до двадцяти ОСББ на область!). У той же час городяни та представники ініціативних груп по створенню ОСББ не мають повної інформації (алгоритму дій) та правової підтримки щодо створення ОСББ, що часто призводить до краху будь-яких починань, а централізована політика по створенню ОСББ в свою чергу може призвести до усунення мешканців від реальної участі у процесах  управління своїми будинками.

 

Метою проекту - популяризація ОСББ, підвищення правової культури громади          м. Кіровограда у сфері створення та діяльності ОСББ, заохочення городян до участі у вирішенні питань місцевого значення, зокрема: покращення якості житлово-комунальних послуг, застосування енергозберігаючих технологій на рівні багатоквартирного будинку, благоустрій будинків та прилеглої території, тощо.

 

Завданнями даного проекту є:

1. популяризація ідеї створення ОСББ на базі багатоповерхівок м. Кіровограда з метою навчання мешканців захищати свої інтереси та покращувати благоустрій майна загального користування та прилеглої території;

2. заохочення мешканців до участі у вирішенні питань місцевого значення безпосередньо (шляхом участі у загальних зборах мешканців або у разі обрання до правління та керівних органів ОСББ) та опосередковано (через правління ОСББ);

3. допомога у виробленні механізму ефективної взаємодії між представниками ініціативних груп по створенню ОСББ та органами (посадовими особами) влади та місцевого самоврядування щодо створення (реєстрації) та подальшої діяльності ОСББ;

4. надання правової та організаційної підтримки ініціативним групам щодо створення ОСББ;

5. розробка та видання посібника методично-довідкового характеру з рекомендаціями щодо створення ОСББ, який дозволить представникам ініціативних груп зі створення ОСББ, швидко, ефективно та безперешкодно провести процес реєстрації та налагодити подальшу його роботу.

 

Стосовно діяльності в рамках завдань проекту до участі та співпраці запрошуються усі небайдужі та зацікавлені особи міста.

Законодавча база для створення ОСББ

ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"
ЗУ Про ОСББ.txt
Текстовый документ 50.2 KB
Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"
Постанова КМУ.txt
Текстовый документ 36.7 KB